Bezprzewodowe słuchawki douszne

Bezprzewodowe słuchawki douszne
4.5/5 - (2 votes)

Słuchanie muzyki poza domem stało się codziennością, jednak nie każda para słuchawek się do tego nadaje. Na chwilę obecną największy komfort słuchania muzyki na mieście, podczas jazdy tramwajem, na siłowni czy też podczas biegania zapewniają słuchawki douszne Bluetooth. W sklepach możemy spotkać kilka typów takich słuchawek, a mianowicie z pałąkiem, z kablem czy też bez niego. Każde z tych rozwiązań posiada zarówno swoje wady, jak i zalety, jednak które z nich są najlepsze? W poniższym poradniku szczegółowo podpowiadamy, jakie słuchawki bezprzewodowe douszne warto kupić i dlaczego.

Łączność bezprzewodowa – rewolucja w segmencie słuchawek dousznych

Tradycyjne słuchawki podłączane do odtwarzacza za pomocą kabla ze złączem mini-jack, często powodują dyskomfort, bowiem przewód niejednokrotnie plącze się lub najzwyczajniej przeszkadza, ograniczając nam pole ruchu. Dla osób, które nie lubią uciążliwych kabli stworzono bezprzewodowe słuchawki douszne, sprawdzające się w praktycznie każdych warunkach. Komfort użytkowania tego typu słuchawek z pewnością docenią sportowcy i osoby uprawiające fitness. Dobrze dopasowane wielkości korków stabilnie trzymają obie słuchawki w uszach, co podczas uprawiania sportu jest szczególnie ważne.

Rozmiar ma znaczenie

Rozmiar słuchawek używanych nie tylko podczas aktywności fizycznej, ale również podczas zwyczajnego spaceru po mieście ma kluczowe znaczenie. W przeciwieństwie do słuchawek nausznych i wokółusznych, słuchawki douszne (często mylone z dokanałowymi) nie uciskają małżowiny usznej, niwelując uczucie dyskomfortu. Małżowiny uszne nie są zasłonięte, a więc nie grzeją się i nie pocą.

Wielkość słuchawek jest również ważna podczas uprawiania sporty. Zbyt duże słuchawki najzwyczajniej będą przeszkadzać podczas aktywności, a podczas biegania istnieje duża szansa, że nie będą się stabilnie trzymać na głowie. W przypadku dousznych słuchawek bezprzewodowych tego problemu nie uświadczymy. Niewielki rozmiar i fakt, że stabilnie trzymają się w uszach, to jedne z wielu zalet ich konstrukcji.

Stabilizację umożliwiają gumki dołączone do zestawu, występujące najczęściej w 3 rozmiarach: małym, średnim i dużym. Adaptery nie tylko utrzymują słuchawki stabilnie na swoim miejscu, ale również tłumią dźwięki otoczenia. Każdy kto biega w słuchawkach doskonale wie o czym mowa.

Odpowiednie dopasowanie słuchawek dousznych Bluetooth jest bardzo ważne, dlatego przed zakupem należy dokładnie zapoznać się ze specyfikacją każdego modelu. Bezprzewodowe słuchawki douszne nie mogą powodować dyskomfortu i muszą pewnie trzymać się w uchu, dlatego należy również sprawdzić, czy w zestawie znajdują się dodatkowe gumowe adaptery.

Słuchawki douszne bez kabla i pałąka? – czy to możliwe?

Tak! W sklepach spotkać możemy już słuchawki douszne bez kabla, gdzie prawa i lewa słuchawka łączą się ze sobą za pomocą Bluetooth. Obie słuchawki paruje się z odtwarzaczem MP3 lub smartfonem. Regulacja głośności, odbieranie połączeń czy zmiana utworów odbywa się za pomocą panelu umiejscowionego na jednej ze słuchawek, bądź za pomocą smartfona. Niektóre słuchawki, jak np. Bragi The Dash, umożliwiają wydawanie poleceń za pomocą gestów i ruchów głowy. Słuchawki Bragi The Dash wyposażone są w dotykowy panel umożliwiający zarządzanie wszystkimi funkcjami słuchawek. Ciekawą opcją jest również odbieranie i odrzucanie połączeń za pomocą skinienia głowy. Warto jednak pamiętać, że słuchawki na pałąku lub kablu w razie potrzeby można zawiesić na szyi bez obaw o ich zgubienie.

Bezprzewodowe słuchawki douszne dla sportowców

Czujniki optyczne zainstalowane w słuchawkach sportowych umożliwiają pomiar tętna. Funkcja ta z pewnością przypadnie do gustu wszystkim aktywnie spędzającym czas. Funkcję pomiaru tętna i pulsu, znajdziemy m.in. w słuchawkach Jabra Elite Sport, Bragi The Dash czy Samsung Gear IconX. Cena słuchawek z trackerem fitness jest jednak wyższa, niż w przypadku tradycyjnych modeli służących jedynie do słuchania muzyki.

Słuchawki douszne używane podczas aktywności fizycznej muszą być nie tylko funkcjonalne, ale również wytrzymałe. Solidna konstrukcja, wytrzymująca upadek z wysokości ok 1-1,5 metra, wodoszczelność czy odporność na pot, to nieodłączna część dobrych słuchawek dousznych.

Bardzo ważne jest, aby przed zakupem dokładnie sprawdzić, jak długo słuchawki mogą pracować na jednym pełnym ładowaniu baterii. Najtańsze bezprzewodowe słuchawki douszne nie wytrzymują nawet 4h, gdzie modele z wyższej półki wyposażone są w akumulatory pozwalające nawet na 10 (lub więcej) godzin nieprzerwanej pracy. Warto zatem wziąć po uwagę ranking słuchawek bezprzewodowych dousznych.



Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *