Jakie słuchawki do 100 zł?

Jakie słuchawki do 100 zł?
5/5 - (1 vote)

Słuchawki do 100 zł – jakie kupić?

Wybranie najlepszych słuchawek do 100 zł nie należy do najłatwiejszych. Ilość modeli oferowanych w tej cenie w sklepach, jest całkiem spora i może wprawić w zakłopotanie. Zanim finalnie zdecydujemy się na to, jakie słuchawki kupić, powinniśmy zapoznać się z tym, jakiego typu konstrukcje mamy do wyboru, jakich producentów warto wziąć pod uwagę oraz to jakie parametry techniczne znajdziemy w dobrych słuchawkach.

Rodzaje słuchawek do 100 zł

Pierwszym i zdecydowanie najważniejszym wyborem, jakiego powinniśmy dokonać, jest wybranie odpowiedniej konstrukcji odpowiadającej naszym oczekiwaniom. Do najczęściej spotykanych typów słuchawek zaliczyć możemy słuchawki douszne i dokanałowe oraz słuchawki nauszne i wokółuszne. Słuchawki nauszne i wokółuszne możemy podzielić dodatkowo na otwarte, zamknięte i półotwarte.

Wybór konstrukcji słuchawek zależy od tego, w jakim celu je kupujemy, w jaki sposób i gdzie będziemy najczęściej ich używać oraz czego tak naprawdę oczekujemy od nowo nabytego sprzętu. Planując kupić słuchawki do 100 zł do wyboru mamy:

  • Słuchawki douszne i dokanałowe – sprawdzają się zarówno w domu, jak i poza nim. Niewielkie wymiary i niska waga znacząco poprawiają mobilność sprzętu. Gumowe nakładki szczelnie wypełniają ucho izolując dźwięki otoczenia. Przy tego typu konstrukcji należy jednak uważać z poziomem głośności słuchanej muzyki, aby nie uszkodzić sobie słuchu. Tego typu słuchawki często używane są również podczas uprawiania sportu, jazdy na rowerze, biegania czy na siłowni.
  • Słuchawki nauszne – nauszniki tego typu słuchawek zakrywają małżowinę uszną, skutecznie izolując dźwięki otoczenia. Niska waga oraz stosunkowo niewielkie wymiary sprawiają, że doskonale sprawdzają się podczas podróży i wszędzie tam, gdzie mamy ograniczoną ilość miejsca w bagażu do zagospodarowania. Przy tego typu słuchawkach często można spotkać składane nauszniki ułatwiające ich transport.
  • Słuchawki wokółuszne – najczęściej używane podczas słuchania muzyki i grania w gry na terenie domu. Spowodowane jest to większym rozmiarem oraz znacznie wyższą wagą, co ma znaczący wpływ na mobilność. Nauszniki zakrywają całe ucho wraz małżowiną, dobrze izolując dźwięki otoczenia. Ze względu na większy rozmiar tego typu słuchawek, znajdziemy większe i mocniejsze przetworniki, odpowiedzialne za mocniejsze i pełne basu brzmienie.

Słuchawki do 100 zł – otwarte, półotwarte czy zamknięte?

Wybór konstrukcji nauszników zależy w głównej mierze od tego, gdzie będziemy słuchać muzyki. Słuchawki otwarte najmniej męczą uszy, jednak otwarta konstrukcja nauszników przepuszcza dźwięki otoczenia. Nie nadają się one również w przypadku, gdy planujemy słuchać muzyki w towarzystwie – otwarta konstrukcja przepuszcza również dźwięk z wewnątrz nauszników sprawiając, że utwór którego słuchamy usłyszeć może każdy znajdujący się z nami w pomieszczeniu.

Słuchawki zamknięte doskonale radzą sobie z izolowaniem dźwięków, gwarantując przy tym pełniejszy dźwięk i mocniejszy bas. Minusem tego typu konstrukcji jest brak dostatecznej wentylacji uszów, co po wielogodzinnych seansach może objawiać się dyskomfortem.

Połączeniem powyższych konstrukcji są słuchawki półotwarte, łączące w sobie wszystkie najlepsze cechy słuchawek zamkniętych i otwartych. Półotwarta konstrukcja pozwala na swobodną wentylację ucha, przy jednoczesnym wytłumieniu dźwięków z otoczenia.

Dodatkowym atutem słuchawek do 100 zł może okazać się mikrofon oraz panel sterowania głośnością, umiejscowiony na kablu lub jednym z nauszników.

Podsumowanie – Ranking 2018

Decydując się na zakup słuchawek za 100 zł w pierwszej kolejności musimy wybrać rodzaj oraz typ nauszników. Przed zakupem warto sprawdzić także parametry techniczne oraz długość przewodu. Dobre tanie słuchawki do 100 zł do gier wyposażone powinny być w mikrofon. Niestety, na słuchawki bezprzewodowe w tej cenie nie mamy co liczyć, bowiem jakość oferowanego dźwięku ze względu na łączność Bluetooth będzie na przeciętnym poziomie. Poniżej znajdują się najchętniej kupowane słuchawki nauszne do 100 zł w 2017 roku:

Ostatnie zapytania:

  • jakie słuchawki do 100 zł kupić
  • słuchawki douszne do 100 zł
  • słuchawki zamknięte do 100 zł
  • dobre słuchawki dokanałowe do 100 zl
  • słuchawki do 100 zł


Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *