Jak przedłużyć gwarancję na samochód?

Jak przedłużyć gwarancję na samochód?
5/5 - (1 vote)

Podstawowa gwarancja na samochód, której udziela producent, trwa od dwóch do nawet pięciu lat. Jeżeli jednak chcesz także po upływie tego okresu czuć się pewnie i móc polegać na autoryzowanym serwisie, możesz wydłużyć gwarancję. Jakie są zalety takiego rozwiązania i jak skorzystać z usługi przedłużenia gwarancji? Dowiedz się i niech żadna awaria Cię nie zatrzyma!

Dlaczego warto skorzystać z przedłużonej gwarancji na samochód?

Gdy kupujesz nowe auto, prosto z salonu, możesz być pewien, że – o ile nie wkradnie się wada fabryczna – wszystko będzie chodzić jak w zegarku. To, co pod maską, a także karoseria, podwozie, elektronika i wiele innych elementów jest bowiem objętych gwarancją. Dzięki temu kierowca, który wsiada do nowego samochodu, może cieszyć się jazdą, pięknie brzmiącą pracą silnika, a przede wszystkim świętym spokojem – szanse na awarie są znikome, a nawet jeśli coś się stanie, usterkę można usunąć w ramach serwisu gwarancyjnego.

Niestety, pierwsze lata używania samochodu mijają bardzo szybko, gwarancja się kończy i przychodzi szara rzeczywistość – wszystkie awarie musimy brać na swoje barki, a jednocześnie staję się one coraz bardziej prawdopodobne, bo po kilku latach auto nie jest już młodzieniaszkiem. Rosnący przebieg i zużycie wiążą się z coraz częstszą potrzebą odwiedzania mechanika.

A gdyby można było rozciągnąć ten okres beztroski na kolejne kilka lat? Da się to zrobić! Wystarczy przedłużyć gwarancję na samochód, aby po wygaśnięciu tej podstawowej zaoszczędzić na naprawach i móc dalej cieszyć się świętym spokojem.

W jaki sposób przedłużyć gwarancję na samochód?

Jeżeli chcesz skorzystać z przedłużenia gwarancji na auto, wystarczy udać się do salonu lub autoryzowanego serwisu. Do takich, które oferują przedłużenie gwarancji, jest np. ADF Auto.

Sięgając po przedłużenie gwarancji, warto pamiętać, że jej zakres najpewniej będzie inny niż ten, który obejmowała podstawowa gwarancja producenta. To, co dokładnie będzie nią objęte, zależy od oferty poszczególnych salonów i serwisów. Możemy też otrzymać różne propozycje pakietów gwarancyjnych. Wybierając ten idealny dla siebie, warto rozważyć sposób, w jaki użytkowane jest auto, i wziąć pod uwagę te elementy, które mogą domagać się szczególnej troski w przypadku naszego samochodu.

Przed podjęciem decyzji dobrze jest skonsultować się z doradcą w autoryzowanym serwisie. Wyjaśni on dokładnie, w jakich okolicznościach możemy skorzystać z przedłużonej gwarancji, a także to, czego ona nie obejmuje. Nie trzeba chyba przypominać nikomu o tym, aby dokładnie czytać umowę gwarancyjną – pozwoli to uniknąć niespodzianek w razie awarii, której gwarancja nie dotyczy.

Mocną stroną przedłużonej gwarancji jest to, że często dotyczy ona zdarzeń nagłych i losowych, takich jak np. uszkodzenie auta na skutek gradobicia. Przekonaj się, jakie jeszcze korzyści może dać Ci przedłużona gwarancja na samochód, konsultując się z autoryzowanym serwisem lub salonem.Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *