Jak sprawdzić stan techniczny używanego samochodu przed zakupem?

Jak sprawdzić stan techniczny używanego samochodu przed zakupem?
5/5 - (1 vote)

Chcesz kupić używany samochód? Zanim zdecydujesz się na podpisanie umowy, pamiętaj o tym, aby sprawdzić jego stan techniczny. Dzięki temu można uniknąć wielu poważnych problemów!

Kupowanie samochodu używanego może być niekiedy jak poszukiwanie igły w stogu siana. Wprawdzie na rynku znajduje się wiele różnych samochodów używanych, to jednak tylko niektóre z nich zasługują na uwagę.

Zatem wybór odpowiedniej marki, modelu czy wariantu silnika nie jest wtedy jedynym zmartwieniem kupującego – musi on dobrać także taki pojazd, który będzie w stanie posłużyć mu na dalsze lata, bez potrzeby prowadzenia skomplikowanych i drogich remontów wkrótce po zakupie.

Warto znać się na samochodach

Aby nie dać się nabrać na ofertę, która w rzeczywistości nie jest tak atrakcyjna, warto przede wszystkim znać się na samochodach. Nie musi być to wiedza ekspercka, ale warto po prostu wiedzieć, gdzie zajrzeć, aby ocenić stan pojazdu.

W internecie możemy znaleźć specjalne listy, które zawierają dokładne informacje o punktach, na które należy zwrócić uwagę. Dzięki temu można uniknąć zakupu samochodu powypadkowego, po zalaniu, z poważnymi usterkami.

Co wtedy, gdy nie znamy się na motoryzacji?

Nie każdy z nas jednak zna się na motoryzacji lub po prostu nie ma czasu, aby prowadzić oględziny we własnym zakresie. Co można wtedy zrobić?

Dobrym wyborem jest zabranie na zakupy znajomego, który ma w tej dziedzinie większe doświadczenie. Także możemy skorzystać z usług firm, które zajmują się oceną pojazdów na życzenie klientów – to koszt 100-300 złotych. Oprócz tego możemy umówić się ze sprzedającym na sprawdzenie auta w warsztacie – to podobny wydatek.

Auto tylko od sprawdzonego sprzedającego

Aby uniknąć ryzyka, warto także zdecydować się na zakup od sprawdzonego sprzedającego. Dobrym wyborem będą salony dealerskie, których samochody przechodzą odpowiednie badania techniczne Warszawa to jedno z miast, gdzie można je zakupić.

Auto używane od dealera to mniejsze ryzyko niż przy zakupie samochodu z ogłoszenia, w komisie albo na giełdzie samochodowej. Co więcej, na używany pojazd dostaniemy wtedy gwarancję!Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *