Jaką miniwieże kupić?

Jaką miniwieże kupić?
4.2/5 - (6 votes)

Miniwieże powinny zapewnić dobrą jakość dźwięku, być łatwe w obsłudze oraz mobilne. Na rynku jest wiele modeli, które możemy kupić, jednak czy wszystkie są warte uwagi? Poniżej przedstawiamy ranking miniwież, który został przygotowany na podstawie wielu opinii internautów. W zależności od tego, jak chcemy korzystać z miniwieży, modele mini-hi-fi oferują odtwarzacz CD, funkcje Bluetooth za pomocą której otworzymy muzykę z naszego smartfona czy usługi internetowe, dzięki którym posłuchamy radia internetowego. Poniższe wskazówki powinny pomóc Ci w zakupie miniwieży.

Ile kosztuje dobra miniwieża?

Ceny miniwieży różnią się i to bardzo, na rynku znajdziemy modele od 300 do 1000 zł. Jeżeli jednak szukamy modelu, który będzie odtwarzał muzykę w bardzo dobrej jakości oraz posiadał mnóstwo dodatkowych funkcji, będziemy musieli wyłożyć nieco więcej gotówki. Jeżeli jednak szukamy prostego modelu, który będzie służył nam jako domowy sprzęt hi-fi, to bez problemu znajdziemy na rynku modele w cenie 300-400 zł.

Ranking miniwież 2018

Oddzielne głośniki czy all-in-one?

Na rynku możemy znaleźć miniwieże w dwóch kategoriach: główne jednostki z osobnymi głośnikami lub urządzenia typu all-in-one z wbudowanymi głośnikami. Obie opcje mają swoje zalety, które oferują różne funkcje w zależności od potrzeb. W momencie kupna miniwieży z osobnymi głośnikami upewnij się, że głośniki są zawarte w cenie, ponieważ nie zawsze tak jest. Jeżeli kupimy miniwieże z oddzielnymi głośnikami, możemy je bez problemu wymienić, bez konieczności wymiany całej miniwieży. Takie rozwiązanie pomaga nam w łatwy sposób wymienić głośniki na mocniejsze. Jeśli mamy do dyspozycji większą powierzchnię, możemy podłączyć do naszej miniwieży kolumny wolnostojące. Jeżeli jednak nasza przestrzeń jest ograniczona, idealnie sprawdzą się miniwieże all-in-one. W miniwieżach typu all-in-one nie mamy możliwości zmiany głośników, jednak do podłączenia potrzebujemy mniej przewodów, a większość z nich działa na zasadzie plug and play. Nowoczesny wygląd pozwala na montaż na ścianie.

Radio internetowe i USB

Niektóre miniwieże są w stanie połączyć się z domową siecią Wi-Fi i przesyłać strumieniowo muzykę bezpośrednio z Internetu. Fajną alternatywą jest port USB, ponieważ nie zawsze mamy dostęp do Internetu, a dzięki niemu możemy zgrać muzykę na pamięć USB i cieszyć się z ulubionych kawałków. Streaming Internetowy w miniwieżach umożliwia dostęp do internetowych stacji radiowych i podcastów. Niektóre z tych urządzeń są kompatybilne z usługami takimi jak na przykład Spotify, dzięki czemu subskrybenci mogą uzyskać dostęp do szerszej biblioteki utworów. Wymaga to trochę większej konfiguracji, a cena miniwieży z modułem Wi-Fi jest nieco wyższa od standardowych wersji. Podłączenie pamięci USB jest znacznie prostszym procesem, niż podłączenie miniwieży do sieci Wi-Fi. Jednak za każdym razem, gdy kupujesz nowe kawałki musisz je skopiować na komputer, a następnie na pendrive, co może stać się trochę uciążliwe.

Korzystanie z miniwieży do odtwarzania dźwięku w TV

Dla niektórych miniwieże to tylko sprzęty do odtwarzania muzyki z Internetu czy płyty, ale testy i opinie innych użytkowników wskazały, że sprzęt ten może być alternatywą dla TV. Podczas naszych testów dowiedzieliśmy się, co daje lepszą jakość dźwięku z telewizora. Odkryliśmy, że miniwieże mogą zapewnić lepsze brzmienie dźwięku, w porównaniu z podobnymi systemami kina domowego czy telewizorami. Zatem jeśli masz w salonie przyzwoitą miniwieże, to warto podłączyć ją do telewizora za pomocą standardowego kabla aux lub cyfrowego wyjścia audio w telewizorze. Większość miniwież nie ma cyfrowego wejścia optycznego lub współosiowego, aby odbierać sygnał cyfrowy z odtwarzacza Blu-ray. Dlatego możemy dokupić konwerter cyfrowo-analogowy (ok. 50-70 zł). Jeżeli planujesz podłączyć miniwieże do telewizora upewnij się, że głośniki są prawidłowo ustawione. Zastanawiasz się jaka miniwieża jest warta uwagi? Poniżej przedstawiamy ranking miniwież, w którym prezentujemy modele takich producentów jak: Philips, Sony, Panasonic, Pioneer, Samsung, LG – cieszą się one pozytywnymi opiniami, niewielką ceną oraz dobrymi parametrami.

Najlepsze miniwieże – Ranking 2018

Zastanawiasz się jaka miniwieża wifi jest warta uwagi, którą kupić? Powyżej przedstawiamy ranking miniwież, w którym prezentujemy modele takich firm jak: Philips, Sony, Panasonic, Pioneer, Samsung, LG – które cieszą się pozytywnymi opiniami, niewielką ceną oraz ciekawymi parametrami.

Ostatnie zapytania:

  • najlepsza miniwieża do 500 zł
  • dobra miniwieża do 1000 zł
  • jaka miniwieża do 2000 zł
  • ranking miniwieża 2018
  • test miniwież


Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *