Jaki amplituner sieciowy wybrać?

Jaki amplituner sieciowy wybrać?
4.7/5 - (6 votes)

Ranking amplitunerów 2018

Amplitunery należą do grupy urządzeń wszechstronnych, a podzielić je możemy na dwa najważniejsze typy. Pierwszy z nich to amplitunery dwukanałowe, zaś drugi to amplitunery wielokanałowe znane również pod nazwą amplitunery AV. Do systemu stereofonicznego zdecydowanie lepiej nada się opcja dwukanałowa, a do kina domowego wersja wielokanałowa stanowiąca centrum całego zestawu. Bez względu na to, jaki typ urządzenia wybierzemy, każdy amplituner składać się będzie z modułu przedwzmacniacza, końcówki mocy oraz wbudowanego tunera radiowego FM. Jednym z liderów na rynku w tym segmencie jest Yamaha, której amplitunery wyposażone są dodatkowo w tuner DAB+, czyli Digital Audio Broadcasting. Za pomocą tunera DAB+ uzyskujemy dostęp do radia cyfrowego, nadającego w zdecydowanie lepszej jakości niż sygnał analogowy.

Amplitunery wyposażone w tradycyjny tuner FM nie są jednak gorsze od tych z tunerem DAB+. Dlaczego? Ponieważ w dalszym ciągu większość sygnału nadawanego drogą radiową to audycje analogowe i nic nie zapowiada, by uległo to szybkiej zmianie. Patrząc jednak w przyszłość i kupując sprzęt na długie lata, warto rozważyć zakup amplitunera z tunerem DAB+. Dzięki temu będziemy mogli odbierać więcej stacji radiowych nie tylko z Polski, ale także z całego świata. Amplituner umożliwia również odbiór stacji internetowych (podobnie jak w przypadku stacji FM i DAB+), którymi wygodnie zarządza się za pomocą wyświetlacza amplitunera lub też za pomocą dedykowanej aplikacji / ekranu telewizora.

Najlepsze amplitunery – ranking 2018

Dobry amplituner sieciowy, czyli jaki?

Obsługa funkcji sieciowych to zaleta jaką gwarantują dobre amplitunery sieciowe. Opcja ta jest rozszerzeniem i tak wysokiej wszechstronności urządzenia, co uderza również w gusta nawet najbardziej wyszukanych melomanów. Funkcje sieciowe gwarantują praktycznie nieograniczony dostęp do całego zasobu muzyki, a wszystko to przy zachowaniu szybkiego dostępu i łatwości obsługi. Najlepsze amplitunery sieciowe pozwalają na łatwy dostęp do muzyki prosto z dysku, komputera oraz chmury. Kolejną ważną zaletą jest możliwość obsługi amplitunera za pomocą smartfona podłączonego do lokalnej sieci Wi-Fi.

Dobry amplituner sieciowy to prawdziwy kombajn multimedialny, a ponadto część urządzeń obsługuje również AirPlay, co pozwala użytkownikom iPodów, iPadów i iPhonów na odtwarzanie muzyki bezpośrednio zapisanej na urządzeniu. Kolejnym rozszerzeniem funkcjonalności amplitunerów jest obsługa łączności bezprzewodowej Bluetooth, co dodatkowo wpływa na wygodę użytkowania urządzenia. Dzięki łączności Bluetooth, muzyki można słuchać bezpośrednio ze smartfona, tabletu lub laptopa.

Amplituner idealnie współgra również z głośnikami bezprzewodowymi Bluetooth, dzięki czemu muzyki słuchać możemy również w sąsiednich pomieszczeniach. W przypadku droższych zestawów zamiast technologii Bluetooth wykorzystywana jest sieć WiFi.

Amplituner, czyli gwarancja wysokiej jakość dźwięku

Amplitunery zaprojektowane zostały tak, aby dostarczały jak najwyższej jakości dźwięków, a każdy nawet najmniejszy dźwięk był idealnie odwzorowany. To właśnie jest głównym zadaniem dobrego amplitunera, zaś cała reszta jest jedynie dodatkiem. Przed zakupem nowego urządzenia warto jednak sprawdzić, jaki amplituner kupić oraz zadać sobie pytanie, w jaki sposób będziemy korzystali z urządzenia. Jeżeli planujemy oglądać dużo filmów z wykorzystaniem kina domowego, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie zakup amplitunera AV. W przypadku, gdy używać będziemy jedynie dwóch głośników, idealnym wyborem będzie amplituner stereo.

Najszerszą grupą urządzeń dostępnych na rynku są amplitunery z wbudowanym przetwornikiem cyfrowo-analogowym, czyli DAC (Digital to Audio Converter). Dzięki temu każde urządzenie bez problemu współpracuje z niemal każdym źródłem dźwięku cyfrowego, jak odtwarzacz blue-ray, dvd, cd, telewizorem a nawet konsolą do gier. Najlepsze amplitunery sieciowe obsługują pliki o wysokiej rozdzielczości jak FLAC i DSD.

Amplituner – typy łączności

Do każdego z amplitunerów podłączymy serię dodatkowych urządzeń, a wszystko to dzięki dodatkowym złączom dostępnym na tylnym panelu urządzenia. W amplitunerach AV najważniejszym portem jest oczywiście złącze HDMI, za pomocą którego przesyłany jest zarówno dźwięk jak i obraz. Przed zakupem należy sprawdzić, czy wybrany amplituner i telewizor wyposażony jest w złącze HDMI ARC. Port ten umożliwia na jednoczesne przesyłanie dźwięku i obrazu do odbiornika oraz na odtwarzanie dźwięku z programów telewizyjnych, który wzmocniony zostanie przez amplituner.

Do amplitunera podłączyć można analogowe źródło dźwięku, a dodatkowo modele wyposażone w wejście Phono obsługują również gramofony. Amplitunery z Phono wyposażone są również w przedwzmacniacze gramofonowe, dodatkowo poprawiające jakość dźwięku odtwarzanego z winylu.

Nowoczesne amplitunery przeznaczone do odtwarzania cyfrowej muzyki wyposażone są w port USB, który pozwala na odtwarzanie muzyki prosto z pendrive lub smartfona. Praktycznie każdy amplituner wyposażony jest również w praktyczne wyjście słuchawkowe, co umożliwia słuchanie muzyki w bez zakłócania ciszy innym domownikom. Jak widać, oferta dostępnych urządzeń jest całkiem spora. Zatem jaki amplituner sieciowy kupić? Sprawdź powyższy ranking.

Jaki amplituner sieciowy? – Ranking 2018

Do najpopularniejszych urządzeń na rynku możemy zaliczyć: amplituner Yamaha, Sony, Pioneer, Denon, Onkyo, Technics, Panasonic, Samsung, Marantz, Kenwood i Radmor. Każde z urządzeń wymienionych powyżej producentów posiada pozytywne opinie wśród miłośników dobrego dźwięku. Dodatkowo urządzenia te posiadają wysokie opinie w testach oraz recenzjach oraz zajmują topowe miejsca w licznych rankingach. Jeżeli zatem nie wiesz jaki amplituner wybrać, sprawdź powyższy ranking.

Ostatnie zapytania:

 • jaki amplituner stereo
 • jaki amplituner do 2000
 • jaki amplituner do kina domowego 2018
 • jaki amplituner do muzyki
 • amplituner kina domowego ranking 2018
 • jaki używany amplituner stereo
 • dobry amplituner stereo


4 opinii o: “Jaki amplituner sieciowy wybrać?”

 • Możecie mi powiedzieć czym różni się amplituner Yamaha RX-V481 od amplitunera Yamaha RX-V481D ? Jakieś szczegółowe informacje? Która wersja amplitunera jest lepsza?

 • Miałem już kilka modeli amplitunerów, trochę tych starszych i byłem bardzo zadowolony z amplitunera yamaha i denon – dokładnie nie pamiętam jakie to były modele, zresztą dziś już ich i tak nie kupisz, bo to było kilka lat temu

 • Czy amplituner do kina domowego to konieczność? Można obejść się bez tego? Nie ukrywam cena nie jest niska a nowy zestaw kina domowego trochę kosztuje już sam w sobie.

  • Zawsze możesz kupić tańszy amplituner. Nikt nie nakazuje kupywania sprzętu hi-end. Amplituner czy wzmacniacz to w sumie bez znaczenia jak nie celujesz w najlepszy sprzęt.

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *