Jaki głośnik bluetooth warto wybrać do domu?

Jaki głośnik bluetooth warto wybrać do domu?
Rate this post

Udane spotkanie towarzyskie nie może się obejść bez świetnej muzyki i dobrego nagłośnienia. A to zagwarantować może jedynie wysokiej jakości sprzęt audio. Świetnym pomysłem może okazać się tutaj głośnik bezprzewodowy. Bez względu na to, czy jest to spotkanie w domu czy w plenerze, o doskonały klimat zadba świetnej jakości bezprzewodowy głośnik. Jaki wybrać do domu? Podpowiadamy.

Głośniki bezprzewodowe bluetooth – czym są?

Głośniki Bluetooth to sprzęt, który umożliwia przesyłanie dźwięku na niewielkie odległości. Mały głośnik jest kompatybilny ze sprzętami obsługującymi technologię Bluetooth. Z drugiej strony głośnik bezprzewodowy bluetooth, dzięki wejściu AUX może łączyć się z niektórymi urządzeniami analogowymi. Dzięki niewielkiej wadze stanowi idealne stanowi do przenoszenia i doskonale sprawdza się w plenerze. Głośnik mały posiada porty USB typu C i micro USB, a nierzadko wyjścia USB i gniazda na karty pamięci.

Jaki głośnik bezprzewodowy kupić – na co zwracać uwagę?

Najlepszy głośnik bezprzewodowy to dobry i sprawdzony produkt. Powinny posiadać wbudowane radio, slot na kartę pamięci i być odporne na uszkodzenia. Takie głośniki do smartfona cechują się pojemną baterią i związanym z tym długim czasem działania. Przy wyborze bezprzewodowego modelu warto zwracać uwagę na kilka niezwykle istotnych kwestii. Po pierwsze – moc. Im wyższy wskaźnik, tym lepsza jakość dźwięku i większa ilość decybeli. Jeżeli chodzi o głośniki Bluetooth, to ważna jest moc RMS. To najbardziej miarodajna wartość, określająca maksymalną moc, z jaką produkt ten może pracować przy dopuszczalnych normą zniekształceniach. Z kolei czas działania przy najlepszych głośnikach Bluetooth to około doba. Ważna jest rzeczywista liczba godzin, która zależy tylko od intensywności użytkowania urządzania. Jeżeli często korzystamy z urządzenia poza domem, to warto wybrać sprzęt, który posłuży na nieco dłużej.

Niezwykle ważny jest również zasięg. Najwyższej jakości głośniki mają zasięg nawet 100 metrów, ale to dosyć rzadka sytuacja. Jednak nawet 50 metrów zasięgu pozwala na swobodne słuchanie dźwięków w plenerze. Szybkość przesyłania danych zależna jest ściśle od standardu Bluetooth. Im wyższa klasa samego modelu, tym szybsza będzie transmisja dźwięku. Wyższy standard wpływa także na energooszczędność. Dla większych audio fanów z pewnością przydatne będą dodatkowe funkcje. Głośnik bezprzewodowy jednocześnie odtwarza muzykę i ładuje inne urządzenia mobilne, jak przykładowo powerbank. Posiada wbudowany mikrofon, który umożliwia obsługę połączeń telefonicznych.Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *