Jaki odtwarzacz MP3 kupić?

Jaki odtwarzacz MP3 kupić?
4.7/5 - (4 votes)

Wybieramy najlepszy odtwarzacz MP3

Szukasz odtwarzacza MP3, na którym umieścisz swoje ulubione kawałki? Poniższy artykuł powinien pomóc Ci wybrać dobry odtwarzacz MP3, który będzie dostosowany do Twoich potrzeb. Głównymi cechami odtwarzaczy MP3 jest łączność ze słuchawkami, długa żywotność baterii, łatwość obsługi oraz jakość odtwarzanej muzyki. Apple jest dużym graczem oferującym różnego rodzaju sprzęt, zaczynając od iPodów mini, aż po „potężne” wersje Touch, które w ostatnim czasie dominują na naszym rynku. Mimo to seria odtwarzaczy MP3 Sony Walkman służy jako alternatywna, a inne marki konkurują ze sobą, wprowadzając na rynek kolejne odtwarzacze MP3, które idealnie nadają się do ćwiczeń czy słuchania muzyki w najwyższej jakości.

Ile powinienem wydać na odtwarzacz MP3?

Ceny odtwarzaczy MP3 wahają się w granicach od kilkunastu do kilkuset złotych. Prawdziwi audiofile będą szukać sprzętu, który będzie odtwarzał czystą barwę dźwięku i na którym pomieszczą tysiące ulubionych utworów. Testy i opinie innych użytkowników dowodzą, że nie musimy wydawać góry pieniędzy na dobry odtwarzacz MP3. W rzeczywistości okazuje się, że za dobry odtwarzacz MP3 będziemy musieli wydać około 100-300 zł. Tanie odtwarzacze MP3 są niewielkie i proste w użyciu, często nie posiadają wyświetlacza. Jednym z takich odtwarzaczy jest iPod Shuffle. Nie posiada on ekranu, a to oznacza, że muzyka będzie odtwarzana losowo. Urządzenia, które pozwalają na odtwarzanie wideo poprzez połączenie się za pomocą Bluetooth i Wi-Fi są na ogół droższe.

Dobry odtwarzacz MP3, czyli jaki?

W zależności od tego, jakiego odtwarzacza MP3 szukamy, dobry sprzęt powinien być gotowy na wszystkie warunki oraz mieć dużą ilość pamięci, na którą przerzucimy naszą ulubioną muzykę. Niektóre odtwarzacze MP3 firmy Sony (Walkman) zawierają odtwarzacz muzyczny w zestawie słuchawkowym, co jest idealnym rozwiązaniem dla fanatyków siłowni. Inne urządzenia posiadają poręczne klipy, które pozwalają na przymocowanie ich do ubrań. Niezależnie od tego, jakiego odtwarzacza MP3 szukamy, głównymi cechami jest mobilność, łatwość obsługi oraz jakość dźwięku. Jakość dźwięku oczywiście jest też zależna od słuchawek, które podłączymy do odtwarzacza.

Najlepsze odtwarzacze MP3

Wodoodporne odtwarzacze MP3

Jeżeli lubisz uprawiać sport na świeżym powietrzu musisz liczyć się z tym, że warunki atmosferyczne są zmienne i dlatego zaleca się kupno wodoodpornego odtwarzacza MP3. Fani marki Apple niestety nie będą szczęśliwi, ponieważ żaden z iPodów nie jest wodoodporny. W temacie dobrych odtwarzaczy muzyki warto skupić się na modelach Sony NWZ-W 273 S i Sony SSE-BTR. Posiadają one wodoszczelne słuchawki i są wyposażone we wbudowany odtwarzacz MP3.

Żywotność baterii

Żywotność baterii znacznie różni się między odtwarzaczami MP3. Niektóre mogą działać przez prawie 65 godzin, zaś inne rozładowują się już po 5 godzinach. Najgorszymi odtwarzaczami MP3 są te z dyskiem twardym. Odtwarzacze MP3 z pamięcią flash są stosunkowo energooszczędne. Dokładnie testujemy każdy z odtwarzaczy MP3 i większość z nich wytrzymywała 40-65 godzin.

Rozmiar i pojemność

Odtwarzacze MP3 przede wszystkim muszą być bardzo mobilne. Niektóre z modeli Apple iPod Shuffle, są tak małe i lekkie, że można je przymocować do ubrania, podczas gdy inne wsuniemy z łatwością do kieszeni. Odtwarzacze MP3 z dyskiem twardym są cięższe niż te z pamięcią flash. Mimo, że mogą przechowywać więcej muzyki oraz wideo, to zwykle są mniej mobilne. Mogą pomieścić do 320 GB muzyki (ok. 80 000 utworów), gdzie tańsze odtwarzacze MP3 z pamięcią flash mogą przechowywać w szeregu 64 GB, a to odpowiada około 8 000 piosenek. Wybierając nowy odtwarzacz MP3, warto rozważyć, ile pamięci będziemy wykorzystywać. W końcu nie ma sensu płacić za odtwarzacz MP3 z dużą ilością pamięci wewnętrznej, gdy jest mało prawdopodobne, że zużyjemy całą pamięć.

Odtwarzacze MP3 z Bluetooth

Jeżeli kupimy odtwarzacz MP3 z Bluetooth, będziemy mogli go sparować z innymi urządzeniami bezprzewodowo. Odtwarzacze MP3 wyposażone w Bluetooth mogą być powiązane z zewnętrznymi głośnikami, dzięki czemu nie trzeba szukać dodatkowych kabli. Dzięki łączności Bluetooth możemy słuchać muzyki za pomocą bezprzewodowych słuchawek oraz możemy odtwarzać muzykę używając radia samochodowego.

Łatwosć obsługi

Wiele odtwarzaczy MP3 posiada dodatkowe przyciski, które znacznie mogą utrudnić korzystanie z urządzenia, np. podczas biegania. Jeżeli chcemy podejrzeć jaki utwór jest aktualnie grany lub jeśli chcemy go zmienić, to najlepszym rozwiązaniem będzie odtwarzacz MP3 z ekranem oraz intuicyjnym interfejsem.

Jaki odtwarzacz MP3 kupić? – Ranking 2018

Zastanawiasz się jaki odtwarzacz MP3 kupić? Powyżej przedstawiamy ranking, w którym znajdziesz sprzęty takich firm jak Apple czy Sony Walkamn, które cieszą się dobrymi opiniami, niewielką ceną oraz dobrymi parametrami.

Ostatnie zapytania:

  • jaki odtwarzacz mp3
  • polecane odtwarzacze mp3
  • odtwarzacz sony opinie
  • odtwarzacze mp3 ranking 2018
  • odtwarzacz mp3 apple


Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *