Jaki soundbar kupić?

Jaki soundbar kupić?
4.1/5 - (24 votes)

Ranking soundbarów i speakerbarów 2018

Coraz częściej miłośnicy dobrego dźwięku decydują się na zakup dobrego soundbaru z subwooferem, zamiast pełnego zestawu kina domowego. Dlaczego tak się dzieje? Soundbar do rewolucyjne rozwiązanie, które potrafi zastąpić pełen zestaw audio, a co ważne zajmuje on zdecydowanie mniej miejsca. Jeżeli zatem nie masz odpowiednio dużo przestrzeni w salonie na zestaw kolumn 5.1 wraz subwooferem, rozważ zakup dobrego soundbaru. W jaki sposób soundbar może zastąpić kolumny głośnikowe? W środku tego niepozornego urządzenia kryje się system głośników ułożonych poziomo, ustawionych pod różnym kątem w celu odwzorowania jak najlepszych efektów dźwiękowych, zarówno przy oglądaniu filmów jak i przy słuchaniu muzyki. Kupując soundbar należy się zastanowić, czy urządzenie będziemy podłączać do telewizora, wzmacniacza czy może komputera.

Przed zakupem soundbaru lub speakerbaru najczęściej pojawia się seria pytań. Jaki soundbar kupić, czy warto kupić soundbar z subwooferem oraz który z nich jest najlepszy. Odpowiedzi na te pytania oraz ranking soundbarów znajdziesz poniżej.

Dlaczego warto kupić soundbar?

Niewątpliwie jedną z największych zalet sounbarów jest wysoka jakość oferowanego dźwięku. Cyfrowe projektory dźwięku gwarantują krystalicznie czysty dźwięk, bez zakłóceń i często spotykanych w zestawach kina domowego przesterowań. Dodatkowo ceny soundbarów są stosunkowo niskie, biorąc pod uwagę fakt, że kupujemy jedno urządzenie (ew. soundbar z subwooferem), zamiast całego zestawu.

Kolejną zaletą soundbarów jest niewątpliwie ich design. Cyfrowe projektory dźwięku projektowane są tak, aby idealnie komponować się z pozostałymi urządzeniami audio. Warto przed zakupem sprawdzić, czy wybrany soundbar będzie stylistycznie pasować do telewizora. Warto również pamiętać, że długość soundbaru dobiera się na podstawie przekątnej posiadanego telewizora. W zależności od posiadanego telewizora możemy wybrać soundbar zakrzywiony lub prosty.  Oprócz rozmiaru dobrać możemy również kolor, lecz tu nie ma zbyt wielkiego wyboru. Listwy głośnikowe dostępne są zazwyczaj w kolorze czarnym i srebrnym. Zatem jaki soundbar wybrać? Który warto kupić? Sprawdź poniższy ranking soundbarów najczęściej wybieranych i najlepiej ocenianych przez konsumentów.

Najchętniej kupowane soundbary w 2018

Bardzo często przed zakupem listwy głośnikowej pojawia się jeszcze jedno pytanie. Na co dokładnie zwrócić uwagę kupując dobry soundbar? Jest to bardzo ważne pytanie, bowiem soundbar powinien zapewniać nam najwyższą jakość dźwięku i najlepsze dźwiękowe wrażenia podczas oglądania filmów i słuchania muzyki. Warto zatem zainwestować w dobry soundbar z subwooferem. Na co zwrócić uwagę przed zakupem? Przede wszystkim na to, jakiego producenta sprzęt planujemy zakupić. Kupując soundbar znanej marki jak Sony, LG, Yamaha, Philips, Denon, Focal, Bose, JVC, Panasonic, Blaupunkt, Lenovo, Pioneer czy Harman Kardon mamy pewność, że do jego produkcji użyto najwyższej jakości materiałów, a dźwięk będzie krystalicznie czysty.

Tani soundbar, czy warto?

Wszystko zależy od tego, na jakim poziomie dźwięku oczekujemy. Najtańsze soundbary możemy już kupić za niecałe 100 zł, jednak sprzęt w tej cenie może nie oferować satysfakcjonującego dźwięku. Jeżeli jednak nie planujemy za głośno słuchać muzyki lub oglądać filmów, to soundbar w cenie 100, 200 a nawet 300 zł powinien w zupełności wystarczyć. Które z najtańszych urządzeń wybrać? Sprawdź poniższy ranking tanich soundbarów.

Jaki soundbar do 400 zł?

Jeżeli szukasz urządzenia, które oferuje dobry dźwięk, a jednocześnie jest tanie to soundbar do 400 złotych będzie idealnym rozwiązaniem. W Cenie 400 zł możemy kupić soundbary takich producentów jak Pioneer, Samsung, Blaupunkt, Lark Soundbar, Renkforce czy Thomson. Jakość oferowanego dźwięku będzie adekwatna do ceny, czyli na całkiem dobrym poziomie. Sprzęt z tego przedziału cenowego idealnie nada się do codziennego oglądania telewizji, grania w gry, a nawet słuchania muzyki. W soundbarach z tej półki cenowej możemy spodziewać się zastosowania takich technologii jak Bluetooth, Dolby Digital oraz DTS (nowoczesny system dźwięku). Część modeli sprzedawanych jest w zestawie z soundbarem. Zastanawiasz się jaki soundbar do 400 zł kupić? Sprawdź poniższy ranking soundbarów.

Jaki soundbar do 500 / 600 / 750 zł?

Mając do dyspozycji 500 – 750 zł możemy już kupić dobry soundbar, z wyższej półki. Znaczna większość urządzeń w tym przedziale cenowym to opłacalne soundbary z subwooferem. Kupując taki zestaw nie musimy osobno dokupywać głośnika niskotonowego, dzięki czemu zaoszczędzimy trochę pieniędzy. Kupując soundbar za 500 – 750 zł możemy liczyć na sprzęt takich producentów jak Samsung, Sony, Trevi, Panasonic, Onkyo, Philips, JBL oraz Roth. Krystalicznie czysty dźwięk i głębokie basy to nie jedyne zalety jakie warto podkreślić. Wybierając sprzęt w tej cenie możemy również liczyć na nowoczesny design, dzięki czemu możemy mieć pewność, że urządzenie będzie idealne pasować do naszego salonu. Zastanawiasz się jaki soundbar do 500 – 750 zł kupić? Sprawdź poniższy ranking soundbarów.

Jaki soundbar do 1000 – 1200 zł?

Liderami w produkcji soundbarów za 1000 – 1200 zł są takie marki jak LG, Sony, Samsung, Boston Acoustics, JBL, Bose, Yamaha, Panasonic i Roth. Już po samych producentach widać, że jest to sprzęt najwyższej klasy, który spełniać będzie wszelkie nasze oczekiwania. Każdy z soundbarów w tym przedziale cenowym idealnie komponować się będzie z płaskimi telewizorami. Głęboki bas uzyskamy dzięki wbudowanym bądź wolnostojącym subwooferom dołączonym do zestawu. Funkcjonalność urządzeń zwiększa wbudowany moduł Bluetooth do bezprzewodowego sterowania soundbarem za pomocą smartfona, tabletu czy komputera. Nie masz gdzie postawić soundbaru? Nic nie szkodzi. Urządzenia te idealnie nadają się do powieszenia na ścianie tuż pod telewizorem. Zastanawiasz się jaki soundbar do 1000 – 1200 zł kupić? Sprawdź poniższy ranking soundbarów do 1000 zł.

Jaki soundbar do 1500 zł?

Marzy Ci się dźwięk przestrzenny niczym w kinie? Lubisz głęboki bas i krystalicznie czysty dźwięk? Jeśli tak, to soundbar za 1500 zł będzie idealnym rozwiązaniem dla Ciebie. W tej cenie kupisz jeden z najnowocześniejszych systemów nagłośnienia do domu, oferowanego przez takich producentów jak Samsung, Panasonic, Philips, Boston Acoustics, JBL, LG, Tannoy czy Yamaha. Soundbar zamieni Twój salon w centrum multimedialne, a Ty usłyszysz każdy, nawet najmniejszy filmowy szmer. Kupując soundbar za 1500 zł w zestawie otrzymamy subwoofer wolnostojący bezprzewodowy/przewodowy (część sounbarów wyposażonych jest we wbudowane głośniki niskotonowe) oraz Bluetooth i WiFi. Zastanawiasz się jaki soundbar do 1500 zł kupić? Sprawdź poniższy ranking soundbarów.

Jaki soundbar do 2000 zł?

W cenie do 2000 zł kupimy jeden z lepszych soundbarów dostępnych na rynku. Każde z urządzeń w tej cenie idealnie wpasuje się w każde wnętrze, zarówno w tradycyjny jak i nowoczesny styl. Mając do dyspozycji taki budżet możemy kupić urządzenie renomowanego producenta jak Panasonic, Yahama, Sony, Samsung, Denon, Onkyo, JBL, Polk Audio, Canton i LG. Soundbar za 2000 zł może w pełni zastąpić pełen zestaw kina domowego, bowiem oferowany przez urządzenie dźwięk jest na najwyższym poziomie. Dołączony do zestawu (lub wbudowany) subwoofer zadba o głęboki bas, a soundbar dostarczy nam niezwykłych wrażeń dźwiękowych na średnich i wysokich tonach. W tym przedziale cenowym znajdziemy soundbar o mocy nawet 600W obsługujący kanały w konfiguracjach 2.1, 3.1, 4.1, 4.2 i 5.1. Funkcjonalność soundbarów do 2000 zł rozszerzona jest o porty USB, HDMI, DisplayLink i Jack audio 3.5mm. Dodatkowo z soundbarem bez problemu połączymy się bezprzewodowo za pomocą Bluetooth i WiFi. Zastanawiasz się jaki soundbar do 2000 zł kupić? Sprawdź poniższy ranking soundbarów.

Jaki soundbar do 2500 zł?

W cenie od 2000 do 2500 zł kupimy soundbar, który spełni dźwiękowe oczekiwania praktycznie każdego, kto lubi mocne i czyste brzmienie. Projektor dźwiękowy z tej półki cenowej idealnie nada się nie tylko do oglądania filmów jak w prawdziwym kinie, ale także do słuchania muzyki i grania gry. Moc na jaką możemy liczyć kupując soundbar za 2500 złotych to od 300 do 600W, co pozwala na uzyskanie mocnego i czystego brzmienia. Dodatkowo część modeli dostępnych w sklepach obsługiwać będzie kanały dźwięku przestrzennego nawet 8.1. W praktyce oznacza to, że dźwięk dobiegać będzie do nas z każdej strony, tak jakbyśmy byli w samym środku akcji. Mając do dyspozycji 2500 zł możemy kupić soundbar takich producentów jak Philips, Cambridge Audio, Samsung, Canton, Klipsch, Boston Acoustics, Monitor Audio, Onkyo, Polk Audio, Harman Kardon, Denon czy Yamaha. Dzięki zastosowaniu technologii HD, oryginalne dźwięki zostają idealnie odwzorowane i nie posiadają zniekształceń. Funkcja bezprzewodowego odtwarzania dzięki Bluetooth i WiFi zdecydowanie ułatwi Ci słuchanie ulubionej muzyki bez wstawania z miejsca. Zastanawiasz się jaki soundbar do 2500 zł kupić? Sprawdź poniższy ranking soundbarów

Jaki soundbar do 3000 zł?

Szukasz najlepszego soundbaru, któremu nie dorówna nawet dobre kino domowe? Soundbar do 3000 zł będzie idealnym wyborem. Jest to sprzęt z najwyższej półki, oferujący mocne i krystalicznie czyste brzmienie dla najbardziej wymagających. W tym przedziale cenowym nie ma kompromisów, a więc mamy pewność, że wybrany soundbar to najlepszy sprzęt dostępny na rynku. Kupując soundbar do 3000 zł możemy wybrać spośród producentów takich jak Yamaha, Monitor Audio, Quadral Magique, Sony, Polk Audio, KEF, Samsung, Sony i Klipsch. Każdy z wymienionych producentów oferuje najwyższej jakości sprzęt wyposażony w najlepsze podzespoły. Bezprzewodowa łączność za pomocą WiFi i Bluetooth, i dźwięk jakości HD to standard w tym przedziale cenowym. Zastanawiasz się jaki soundbar do 3000 zł kupić? Sprawdź poniższy ranking soundbarów.

Soundbar z subwooferem, czy warto? Jaki soundbar wybrać?

Obecnie na rynku dostępne są dwa rodzaje soundbarów z głośnikami niskotonowymi. Pierwszy z nich to soundbary z subwooferem wolnostojącym, gdzie głośnik niskotonowy dostajemy jako osobne urządzenie. W przypadku tego rozwiązania możemy spotkać również podział na subwoofery bezprzewodowe i przewodowe. Oczywiście rozwiązania bezprzewodowe są nieco droższe, lecz zdecydowanie zwiększają możliwości umieszczenia urządzenia w salonie. Dodatkowo przewód nie plącze się pod nogami i nie psuje estetyki pomieszczenia. Soundbar z subwooferem to idealne rozwiązanie w większości przypadków, a szczególnie tam, gdzie do dyspozycji mamy więcej miejsca na rozstawienie sprzętu.

Drugim rodzajem są soundbary z wbudowanym subwooferem, gdzie głośniki niskotonowe znajdują się tuż obok średnio i wysokotonowych. Dla kogo dedykowane jest takie rozwiązanie? Dla wszystkich tych, którzy nie mają miejsca na swobodne ustawienie subwoofera wolnostojącego w salonie. Warto również dodać, że ze względu na ograniczone rozmiary, soundbary z wbudowanym subwooferem oferują nieco słabsze basy. Jeżeli lubisz mocne brzmienie, wybierz soundbar z subwooferem wolnostojącym.

Jaki rodzaj subwoofera wybrać?

Soundbar z subwooferem to idealne połączenie dla wszystkich miłośników domowego kina. Efekty dźwiękowe dostarczane przez głośnik niskotonowy sprawiają, że podczas każdego seansu będziemy czuć się niczym w kinie. Przeglądając oferty z pewnością zwróciłeś/aś uwagę, że w zestawach dostępne są dwa typy subwooferów. Pierwszy z nich to subwoofer aktywny, zaś drugi typ to subwoofer pasywny. Czym różnią się od siebie? Który lepiej wybrać?

 • Subwoofer aktywny – jest to najczęściej spotykany tym subwoofera w zestawie  z soundbarem. posiada wbudowany wzmacniacz, a więc nie ma potrzeby dokupowania dodatkowo amplitunera lub wzmacniacza, jak często ma to miejsce w przypadku subwooferów do kina domowego. Sygnał filtrowany jest za pomocą aktywnego, bądź pasywnego filtru dolnoprzepustowego. Wybór tego typu subwoofera to kompromis pomiędzy jakością dźwięku, a ceną urządzenia.
 • Subwoofer pasywny – wymaga podłączenia do zewnętrznego wzmacniacza lub amplitunera. Subwoofer pasywny nie posiada wbudowanego wzmacniacza dźwięku, co oznacza, że za jakość wzmocnionego sygnału odpowiada w stu procentach zewnętrzne urządzenie, do którego podłączymy głośnik. Ten typ subwoofera najczęściej spotkamy w zestawach kina domowego wraz ze wzmacniaczem w komplecie, do którego podłączone będą wszystkie głośniki. Sygnał filtrowany jest poprzez pasywny filtr dolnoprzepustowy.

Soundbar czy kino domowe?

Soundbary idealnie sprawdzają się zarówno jako niezależny system nagłośnienia, jak i jako uzupełnienie dobrego zestawu kina domowego. W tym drugim przypadku soundbar zastępuje głośnik centralny. Dzięki połączeniu kina domowego z soundbarem uzyskamy jeszcze lepszą jakość dźwięku podczas oglądania filmów, słuchania muzyki i grania w gry. Soundbary to wysoko zaawanasowane systemy audio, które mogą w wielu przypadkach zastąpić cały zestaw kina domowego. Mowa tu w szczególności o soundbarach z subwooferami, precyzyjnie odzwierciedlającymi każdy, nawet najcichszy szmer.

Kino domowe idealnie odzwierciedla dźwięk przestrzenny, co można najlepiej zaobserwować przy zestawach 5.1, 7.1 i 9.1. Rozwój sounbarów pozwolił jednak na osiągnięcie podobnych efektów dźwięku przestrzennego z jednego urządzenia. Tutaj liderem jest zdecydowanie Yamaha. Soundbary oferowane przez tego producenta są w stanie w pełni zastąpić pełen zestaw kina domowego.

Podsumowanie – Jaki soundbar kupić? Ranking 2018

Do grona najpopularniejszych producentów soundbarów możemy zaliczyć B&W, JBL, Arcam, Basetech, Blaupunkt, Bose, Boston Acoustics, Cambridge Audio, Canton, DEFINITIVE TECHNOLOGY, Denon, Focal, GoldenEar, Grundig, Harman Kardon, KEF, Klipsch, Kruger&Matz, Lark, soundbar LG, Loewe, Manta, Microlab, Monitor Audio, Onkyo, soundbar Panasonic, Paradigm, soundbar Philips, Pioneer, Polk Audio, Q Acoustics, Quadral, Renkforce, Roth, soundbar Samsung, Sonos, soundbar Sony, Tannoy, Thomson, Trevi, soundbar Yamaha. Każdy z wymienionych powyżej soundbarów cieszy się dobrymi opiniami wśród konsumentów. Jeżeli nie wiesz jaki soundbar kupić, sprawdź powyższe rankingi soundbarów najczęściej wybieranych przez konsumentów. W zestawieniach znajdziesz również opinie i aktualną cenę każdego urządzenia.

Ostatnie zapytania:

 • ranking soundbarów 2018
 • jaki soundbar
 • jaki soundbar kupić
 • jaki soundbar do 1000 zł
 • jaki soundbar do 500 zł
 • soundbar ranking 2018


12 opinii o: “Jaki soundbar kupić?”

 • Niebawem Dzień Mężczyzny planuje kupić mojemu chłopakowi właśnie tani soundbar. Jak myślicie czy dobrym wyborem będzie Samsung HW-J355 ? Czytałam opinie na temat tego soundbaru i wszystko wygląda okej. Jeżeli się mylę, to proszę podpowiedzcie mi jaki soundbar kupić dla mojego chłopaka tak, aby był zadowolony 🙂

  • Dziękujemy za komentarz! No tak, Dzień Mężczyzny niebawem 🙂 a więc, tak co najważniejsze powiedz nam jaki masz budżet, który chcesz przeznaczyć na zakup soundbaru. Jeżeli dowiemy się tego to z przyjemnością podpowiemy Ci jaki soundbar kupić dla Twojego mężczyzny 🙂

 • Jeżeli się dobrze poszuka, to dobry soundbar za 1000 zł można bez problemu znaleźć. Widać to też w powyższym ranking soundbarów, gdzie w sumie znalazły się wszystkie najlepsze modele. Sam kupiłem soundbar Samsung HW-K550 i jestem mega zadowolony!

  • Zakup nowego urządzenia zawsze wiąże się pewnym wahaniem, co w cale mnie nie dziwi. Tak samo jak chcesz kupić soundbar opinie będą miały kluczowe znaczenie. Nikt nie chce kupować sprzętu w ciemno, bo z obietnicami producentów różnie bywa. Osobiście zawsze sprawdzam opinie, testy i recenzje bo nie lubie kupować w ciemno. Nie zależnie czy kupuje coś za 100 czy 1000 zł, wolę się upewnić że nie wtopie pieniędzy.

 • Kupiłem nowy soundbar lg nb4540 i jestem zadowolony. Jak włącze bass test to nie trzaska, nie rzęzi a subwoofer ładnie młóci. Z wysokimi i średnimi tonami radzi sobie dobrze, fajnie ogląda się filmy, słucha muzyki a czasem nawet podłączam do gierek ps4. Nie jest to tani soundbar, ale za to pięknie gra.

  • Dziękujemy za komentarz. Wszystko jest zależne od modelu soundbaru jaki chcesz kupić. Podaj nam proszę jaki dokładnie chcesz kupić model a My postaramy się Ci jakoś doradzić. Albo w jakiej kwocie chcesz się zmieścić.

 • Na każdym forum piszą co innego o soundbarach, każdy ma inną opinie i w sumie mnie to nie dziwi. To które miejsce w rankingu zajmuje dany model zależy od tego pod jakim kątem się patrzy. Najczęściej jest to cena, a moim zdaniem wybierając dobry soundbar powinniśmy kierować się jakoscią.

  • Jakoś to jedno ale pamiętaj ze nie każdy ma do wydania 2000 zł na sam soundbar. W tej cenie kupisz w nowy telewizor z dobrym soundbarem w zestawie. Do filmów i muzyki w zupełności wystarczy.

 • solidny ranking soundbarów, jednak ja nadal nie mogę się zdecydować co kupić, kino domowe czy soundbar. niby cena gra na korzyść listwe, ale jednak co 5 głośników to 5, a nie jeden

 • Rzeczowy artykuł ja ze względu na to, że posiadam telewizor Philipsa to zdecydowałem się na soundbar tej samem marki. Wybór padł na model Philips HTL2163 i powiem szczerze, że to był chyba najlepszy wybór.

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *