Jakie radio samochodowe kupić?

Jakie radio samochodowe kupić?
4.6/5 - (5 votes)

Ranking najlepszych radioodtwarzaczy 2018

Zakup nowego radia samochodowego nie należy do najłatwiejszych. Ilość dostępnych modeli oferowanych przez różnych producentów może sprawić, że nie będziemy wiedzieli jakie radio samochodowe finalnie kupić. Wraz z postępem technologicznym producenci prześcigają się w coraz to nowszych rozwiązaniach i kolejnych extra funkcjach w radioodtwarzaczach. Na co zwrócić uwagę kupując dobre radio samochodowe oraz czy warto patrzeć na opinie użytkowników? Odpowiedzi na te pytania oraz zestawienie najlepszych modeli znajdziesz poniżej.

Radio samochodowe – kiedy warto wymienić?

Praktycznie każdy samochód został fabrycznie wyposażony w radio. Nie każde radio oferuje jednak taką jakość dźwięku, jakiej byśmy oczekiwali. Jeżeli radio ma za małą moc lub nie posiada wejścia USB, łączności Bluetooth czy sterowania z poziomu systemu Android, warto rozważyć jego wymianę. Cena radia samochodowego nie jest wygórowana, a różnica w jakości porównując, nowe radio z fabrycznym, może być wręcz kolosalna. Warto również pamiętać, że samo podłączenie radia samochodowego nie jest skomplikowane, a do każdego modelu dołączona jest szczegółowa instrukcja, dzięki której będziemy wiedzieli jak podłączyć radio samochodowe w naszym aucie. Warto również rozważyć wymianę radia, kiedy nasze stare uległo uszkodzeniu. Naprawa radia nie należy do najtańszych i w większości przypadków wiąże się z długim czasem oczekiwania na jego oddanie.

Radio samochodowe – Ranking 2018

Dobre radio samochodowe, czyli jakie?

Jakie funkcje powinno mieć dobre radio samochodowe? Jeżeli szukamy najlepszego modelu zdecydowanie powinniśmy szukać radia samochodowego z Bluetooth, USB i slotem na kartę pamięci. Dzięki temu unikniemy sytuacji, gdy ciągle będziemy musieli nagrywać płyty CD. Dzięki technologii Bluetooth, ulubioną muzykę odtworzymy bezpośrednio ze smartfona, a USB pozwoli nam na podłączenie pendrive, na którym zmieści się nawet kilka tysięcy utworów. Jakie jeszcze funkcje powinno mieć dobre radio samochodowe? Zdejmowany panel – radio to najchętniej kradziony element wyposażenia samochodu, nie ma zatem sensu kusić złodzieja nowoczesnym panelem. Radio bez niego nie wygląda już tak atrakcyjnie, co potencjalnie zniechęca do jego kradzieży.

Dla osób bardziej wymagających i jednocześnie spędzających wiele godzin w trasie, idealnym rozwiązaniem będzie radio samochodowe z nawigacją. Do jego podłączenia nie potrzeba dodatkowych przejściówek, co ułatwia jego montaż.

Markowe radio czy tanie radio samochodowe?

Wymieniając radio na nowe z pewnością chcemy, by działo ono jak najdłużej. Kupując tanie radio samochodowe nie mamy tej pewności, czy sprzęt podziała miesiąc, dwa, czy może krócej. Warto zatem trochę zainwestować i kupić markowy sprzęt topowych producentów jak: Pioneer, Sony, JVC, Blaupunkt, Kenwood, LG, Alpine, Philips, Panasonic, Peiying czy Clarion.

Ostatnie zapytania:

  • jak podłączyć radio samochodowe
  • radio samochodowe ranking 2018
  • jakie radio samochodowe usb
  • radio samochodowe pioneer opinie
  • radio samochodowe bluetooth test


1 thought on “Jakie radio samochodowe kupić?”

  • szkoda że radio blaupunkt tokyo 110 znajduje się tak nisko w rankingu, dla mnie jedno z najlepszych odtwarzaczy samochodowych

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *