Naprawa motocykli – w serwisie dealera czy poza nim?

Naprawa motocykli – w serwisie dealera czy poza nim?
5/5 - (1 vote)

Motocykl można serwisować zarówno w autoryzowanej stacji obsługi dealera, jak również można skorzystać z usług niezależnych warsztatów. Co wybrać?

Niezależnie od tego, czy zbliża się rutynowy przegląd maszyny, czy konieczne są skomplikowane naprawy silnika, wielu właścicieli motocykli zastanawia się, do jakiego warsztatu się udać.

Stan techniczny motocykla jest bardzo ważny – nawet najmniejsze usterki mogą mieć duży wpływ na bezpieczeństwo i komfort jazdy. I tutaj pojawia się dylemat – gdzie warto się udać, aby mieć pewność, że pojazd będzie w dobrych rękach?

Autoryzowana stacja obsługi – zalety i wady

Jeśli potrzebna jest profesjonalna naprawa motocykli Warszawa albo w innym mieście w Polsce, warto pomyśleć o skorzystaniu z ASO – autoryzowanych stacji obsługi działających przy salonach dealerskich.

Chociaż korzystanie z ASO nie jest niezbędne, to jednak warto korzystać z takich usług. Czynności przeglądowe są wtedy przeprowadzane zgodnie z harmonogramem i potwierdzane w książce gwarancyjnej. Dzięki temu właściciel motocykla może również zachować jego gwarancję.

ASO dysponują nowoczesnym zapleczem i zatrudniają wykwalifikowanych specjalistów. Chociaż trzeba zapłacić za obsługę więcej, to jednak w tej cenie zyskujemy bezpieczeństwo, komfort oraz pewność, że wszystko jest wykonane zgodnie z planem.

Niezależny warsztat – zalety i wady

Druga opcja to skorzystanie z usług niezależnych warsztatów również funkcjonujących na terenie całego kraju. Swoim klientom oferują obsługę tańszą niż w ASO, co jest ich główną zaletą.

Niezależne serwisy mogą także przeprowadzać przeglądy, w tym przeglądy gwarancyjne, ale mogą być one podważone przez producenta w razie konieczności skorzystania z gwarancji. Właśnie dlatego zaleca się korzystanie z usług niezależnych warsztatów już po wygaśnięciu ochrony gwarancyjnej.

Gdy chodzi o jakość obsługi, jest ona zróżnicowana. Jeśli motocyklista trafi na fachowca, będzie zadowolony. Warto jednak wskazać, że często w niezależnych warsztatach pracownicy nie mają dostępu to takiego zaplecza jak w ASO.Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *