Słuchawki dla graczy – jakie kupić?

Słuchawki dla graczy – jakie kupić?
5/5 - (2 votes)

Najlepsze słuchawki dla graczy – jakie wybrać?

Jeżeli chodzi o gaming i dźwięk, to możemy odczuć duży dyskomfort podczas gry bez dźwięku. W większości przypadków dźwięk jest wręcz wymagany, ponieważ gracz musi słyszeć polecenia wydawane przez lektorów. Większość nowoczesnych gier obsługuje audio pozycyjne. Po podłączeniu specjalnych głośników gra będzie odtwarzać dźwięki zgodne z miejscem, w którym gracz aktualnie się znajduje. Dla przykładu w grze FPP gracze będą mogli usłyszeć przeciwnika, który podąża za nim.

Większość graczy kupujących sprzęt audio do komputera, myśli od razu o osobnych głośnikach, jednak posiadają one kilka wad. Dźwięk wydobywający się z głośnika może być narażony na zakłócenia. Czasami aby usłyszeć np. kroki naszego przeciwnika musimy „odwrócić dźwięk”, co może stać się dość uciążliwe. Dodatkowo głośniki nie wytłumiają niepożądanych dźwięków z zewnątrz.

Specjalne słuchawki gamingowe dają graczom możliwość bardziej realistycznego udziału w grze. Używając słuchawek nausznych i dousznych dla graczy, możemy być pewni, że dźwięki nie wydobędą się na zewnątrz. Wszystkie te zalety powinny pomóc graczom jeszcze bardziej wczuć się w fabułę gry. Słuchawki dla graczy różnią się od siebie wieloma czynnikami. Niektóre z nich posiadają mikrofon, a inne nie. Znalezienie dobrych słuchawek dla graczy, które zwiększą przyjemność z gry, może okazać się trudnym zadaniem. Celem tego artykułu jest przybliżenie tego, jakie słuchawki gamingowe kupić, tak aby spełniały nasze oczekiwania.

Słuchawki gamingowe – ranking

Co powinniśmy wiedzieć o słuchawkach do gier

Dobre słuchawki dla graczy mogą jeszcze bardziej odzwierciedlić świat gry. Nie wszystkie słuchawki gamingowe są jednakowe. Ważne jest, aby gracz odnalazł zestaw, który może odtwarzać nie tylko podstawowe sygnały audio. Przed zakupem słuchawek do gier należy wziąć pod uwagę kilka rad, które pomogą ustalić czy dany zestaw słuchawkowy jest wart swej ceny i czy gracz będzie zadowolony.

1. Dźwięk przestrzenny lub stereo

Dźwięk przestrzenny zwiększa realizm rozgrywki, pozwalając precyzyjniej określić położenie przeciwnika. Dzięki specjalnej technologii słyszymy niemal każdy dźwięk otoczenia w grze. Słuchawki gamingowe oferujące odtwarzanie dźwięku przestrzennego wyposażone zostały bowiem w kilka pomniejszych głośników. Są one rozlokowane w kluczowych miejscach słuchawek tak, by dostarczać z rozgrywki jeszcze większych wrażeń.

Jeżeli nie jesteś zainteresowany dźwiękiem przestrzennym, a bardziej zależy Ci na jakości dźwięku, to najlepszym rozwiązaniem będą słuchawki stereo. Wiele słuchawek gamingowych z dźwiękiem przestrzennym może powodować niewielkie zniekształcenia. W słuchawkach z dźwiękiem stereo mamy dwa większe głośniki, które odtwarzają dźwięk czysty i bez zakłóceń. Różnica dźwięku między stereo a przestrzennym jest jednak ledwo zauważalna.

2. Słuchawki z mikrofonem

Kilka lat wstecz, gdy gry komputerowe dopiero zaczynały swoją przygodę, gracze mogli komunikować się jedynie poprzez czat wewnętrzny. Słuchawki dla graczy z mikrofonem znacznie ułatwiły rozgrywkę, pozwalając ludziom komunikować się ze sobą głosowo. Słuchawki do gier oferują różne funkcje mikrofonu. Najważniejszą z nich jest redukcja hałasu, dzięki czemu inni gracze nie usłyszą dźwięków powstających w pomieszczeniu. Niektóre zestawy słuchawkowe mają odłączane mikrofony.

3. Przewodowe czy bezprzewodowe

Słuchawki mogą być podłączone przewodowo lub bezprzewodowo do komputera za pomocą Bluetooth lub Wi-Fi. Przewodowe słuchawki dla graczy są wygodne, ponieważ nie muszą być ładowane i możemy być pewni, że podczas ważnej rozgrywki nie utracimy dźwięku. Niektóre słuchawki dla graczy możemy podłączyć do portu USB. Bezprzewodowe słuchawki dla graczy eliminują kłopoty z kablem, jednak musimy używać dodatkowych baterii czy akumulatorów. Większość zestawów słuchawkowych posiada dodatkowo stację ładowania.

4. Komfort

Godziny spędzone przed komputerem czy konsolą nie będą przyjemne, jeżeli słuchawki będą niewygodne. Słuchawki, które będą ciężkie, zbyt ciasne lub będą miały nieprawidłowy rozmiar, mogą spowodować bóle głowy i zmęczenie. W poniższym rankingu znajdziesz słuchawki lekkie i takie, które posiadają amortyzowane gumki na uszy. Pamiętajcie, aby słuchawki były regulowane.

5. Jakość dźwięku

Odpowiednia jakość dźwięku jest trudna do określenia, ponieważ każdy gracz ma inne preferencje. Niektórzy lubią więcej basów, a inni szukają czystego dźwięku. Ogólnie rzecz biorąc, słuchawki powinny odtwarzać dźwięk wolny od zakłóceń. W wielu przypadkach nie mamy możliwości przetestowania jakości dźwięku przed zakupem słuchawek, dlatego zalecamy przeczytanie opinii innych użytkowników o danym sprzęcie. Jeżeli wielu użytkowników zgłosiło niską jakość dźwięku, to nie warto zawracać sobie głowy danym modelem. W naszym rankingu znajdziesz słuchawki dla graczy, które zostały dokładnie przetestowane oraz posiadają wiele pozytywnych opinii. Warto również sprawdzić słuchawki gamingowe do 200 zł.

6. Budżet

Kolejnym ważnym aspektem jest budżet, jaki chcemy przeznaczyć na zakup słuchawek. Na ogół dobre słuchawki gamingowe możemy kupić już za 100-300 zł. W tej cenie nie kupimy dobrego zestawu głośnikowego.

Zestawy słuchawkowe do gier komputerowych 2018

Słuchawki możemy kupić  zarówno w sklepie stacjonarnym jak i internetowym. Kupując słuchawki gamingowe lokalnie, mamy możliwość fizycznego sprawdzenia jakości słuchawek, jednak trudniej tutaj o sprawdzenie opinii na temat danego modelu. Robiąc zakup poprzez sklep internetowy mamy dostęp do wszystkich opinii oraz rankingów popularności sprzętu gamingowego. Jakiej marki słuchawki najlepiej kupić? Do najpopularniejszych należą Tracer, Razer Kraken Pro, JBL, A4 tech, Monster, SteelSeriers, Logitech, Natec Genesis,Asus, Lenovo, Rapoo, ART, Rampage, AEG, Roccat, Trus, Sennheiser, Sony, Marshall, JVC i Ravcore.

Ostatnie zapytania:

  • jakie słuchawki dla gracza 2018
  • słuchawki gamingowe ranking
  • ranking słuchawek dla graczy 2018
  • słuchawki do gier z mikrofonem
  • gamingowe słuchawki z mikrofonem


1 thought on “Słuchawki dla graczy – jakie kupić?”

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *