5 powodów, dla których warto kupić auto używane od dealera

4/5 - (1 vote)

Samochody używane możemy zakupić nie tylko przez ogłoszenia, w komisach lub na giełdach. Dzisiaj coraz więcej klientów decyduje się na zakup bezpośrednio od dealera. Dlaczego warto skorzystać z takiej oferty?

Sprawdzony stan techniczny i prawny

Głównym problemem związanym z zakupem używanego samochodu osobowego jest niepewność co do jego stanu technicznego. Jeśli jednak kupimy auto od dealera, można wyeliminować to ryzyko.

W salonach dealerskich zakupimy używane pojazdy po dokładnych kontrolach technicznych, które potwierdzone są odpowiednią dokumentacją do wglądu klienta. Co więcej, możemy mieć pewność, że samochód nie posiada również żadnych wad prawnych, na przykład nie jest kradziony lub nie jest przedmiotem zastawu.

Szeroki wybór modeli

Dealerzy wprawdzie nie oferują tak wielu samochodów jak na portalach ogłoszeniowych, ale do wyboru także mamy mnóstwo ciekawych modeli ekonomicznych i luksusowych.

To przede wszystkim samochody w wieku do około 5 lat, z przebiegiem wynoszącym do 125 000 czy 150 000 kilometrów. Zatem to sprawdzony wybór dla osób, które poszukują auta używanego nadal w świetnym stanie, które będzie mogło pojeździć jeszcze przez wiele lat.

Gwarancja na używany samochód

Dużym plusem zakupu samochodów używanych od dealera jest także gwarancja na używane modele.

Dostaniemy ją na przykład na modele od marki Honda samochody używane tego producenta są wtedy objęte półroczną albo roczną gwarancją chroniącą przed skutkami usterek – ewentualne naprawy w ramach ochrony gwarancyjnej będą wykonane bez dodatkowych kosztów.

Dogodne formy finansowania

Warto także wspomnieć o tym, że przy zakupie auta w salonie dealerskim, także tego używanego, możemy skorzystać z różnych dogodnych form finansowania, jeśli nie dysponujemy gotówką.

Na miejscu można zaciągnąć kredyt samochodowy na korzystnych warunkach lub skorzystać z leasingu.

Dodatkowe bonusy

Salony dealerskie, aby przyciągnąć klientów, oferują także szereg dodatkowych bonusów, na przykład takich jak zniżki na pakiety ubezpieczeniowe, które kupimy również na miejscu, obniżki w ASO czy gratisy, na przykład komplet opon zimowych czy gadżety marki.