Gry strategiczne – poznaj najbardziej gorące tytuły 2019 roku!

Gry strategiczne – poznaj najbardziej gorące tytuły 2019 roku!
Rate this post

Gry strategiczne wymagają logicznego myślenia, wykazania się sprytem, umiejętnościami taktycznymi i strategicznymi. Najbardziej popularne są gry czasu rzeczywistego, te, w których rozgrywki bazują na turach oraz wojenne, wymagające rozwoju własnego państwa lub plemienia oraz walki z przeciwnikiem.

  1. Gry strategiczne ranking na PC
  2. Gry strategiczne online – 3 najlepsze tytuły

Poniższy ranking obejmuje dwie kategorie: gry strategiczne na PC oraz gry strategiczne przeglądarkowe. Wymienione tytuły zostały wysoko ocenione przez graczy, recenzentów i ekspertów.

Gry strategiczne ranking na PC

Pierwsze miejsce zajmuje RimWorld – gra science-fiction studia Ludeon. Gracz zarządza pozaziemską kolonią, zlokalizowaną w obcym systemie planetarnym. Ogromna odległość od Ziemi sprawia, że dowódca kolonii musi zorganizować życie bez pomocy z zewnątrz.

Na drugim miejscu uplasowała się gra Kingdom: Two Crowns. Gracz wciela się w postać króla, który zarządza swoim królestwem. Fabuła gry inspirowana jest czasami średniowiecznymi, a smaczku dodają jej elementy fantastyczne.

Na ostatnim miejscu podium znalazła się Hearts of Iron IV: Man the Guns. To pozycja, która udowadnia, jak wielka popularnością cieszą się gry strategiczne wojenne. Gracz dowodzi jednym z państw, które biorą udział w II wojnie światowej. Dodatek Man the Guns pozwala na szerzej zakrojone działania na morzu oraz bardziej rozbudowane projektowanie własnej floty.

Gry strategiczne online – 3 najlepsze tytuły

Najwyższe miejsce zajmuje Wolni farmerzy, czyli tytuł, dzięki któremu można się sprawdzić w roli farmera oraz zweryfikować swoje umiejętności i predyspozycje do działania w świecie biznesu. Zadaniem gracza jest uprawa różnorodnych roślin, w tym warzyw i owoców, oraz handel nimi.

Drugie miejsce w kategorii gry strategiczne online zajmuje Vikings: War of Clans. Gracz dowodzi wioską Wikingów, która na początku jest bardzo mała i słabo rozwinięta. Zadaniem dowódcy jest jej rozbudowanie, stworzenie armii oraz przejmowanie kolejnych wiosek.

Miejsce trzecie należy do Rycerze i Księżniczki, pozycji należącej do kategorii gry strategiczne online średniowiecze. To gra skierowana bardziej do dzieci niż dorosłych, o lekkim, cukierkowym środowisku. Zadaniem gracza jest zarządzanie całym królestwem – w każdym znaczeniu tego słowa. W trakcie gry można dowolnie personalizować swoją postać, a także rozwijać ją poprzez wykonywanie poszczególnych zadań.

Jeśli chodzi o gry strategiczne ranking obejmuje tytuły, które charakteryzują się największą grywalnością i najlepszymi ocenami wśród internautów.Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *